„Česká republika v modlitbách za Boží vyvolený národ. Modleme se společně za Izrael.“

KLIKNĚTE NA MAPU

A PŘIDEJTE SE K NÁM

Modlitební témata na neděli 5.3.2023

Stálá modlitební témata:

1. Za požehnání izraelskému národu a všem židům žijícím jak v Izraeli tak po celém světě.

2. Za pokoj a mír pro Izrael a jeho hlavní a nedělitelné město Jeruzalém.

3. Proti sílícímu antisemitizmu v Evropě i ve světě.

Aktuální modlitební témata:

1. V posledních týdnech rapidně vzrostl počet palestinských teroristických útoků na izraelské civilisty především v Jeruzalémě a Samaří. Při rázné izraelské obranné reakci pak zemřelo několik palestinských teroristů, ale bohužel i civilistů. Svět, včetně USA a EU odsoudil však především izraelskou obranu, nikoliv palestinské útoky, které ji předcházely. Modleme se za bezpečí a Boží ochranu židovského národa a za objektivní posuzování palestinských teroristických útoků ze strany mezinárodního společenství.

2. Nárůst násilí, terorismu, ale i palestinských sebevražedných útoků přímo souvisí s vyplácením obrovských finančních prosředků Palestincům. Poté, co prezident USA Joe Biden zrušil restrikce pro financování palestinských území ovládaných teroristy, které zavedl Donald Trump, vzrostl počet izraelských obětí o 900%. Jenom USA v posledních měsících vyplatila Palestincům 1 miliardu dolarů a ani EU nezůstává pozadu. Z těchto púeněz jsou bohužel odměňování palestinští teroristé a jejich rodiny v tzv. programu "pay for slay" čili "platba za zabití". Úspěšný terorista tak může obdržet až 3.000 dolarů měsíčně, tedy 5x více než např. palestinský učitel. Modleme se proti vědomé či nevědomé finanční podpoře teroristů především ze strany USA a EU, neboť díky ní umírá stále víc nevinných izraelských občanů.

3. Izralský parlament - Knesset nedávno odhlasoval kontroverzní justiční reformu, která má omezit práva soudců Nejvyššího soudu. Ty v posledních letech nevídaně narostly, a to bez jakéhokoliv právního nebo ústavního mandátu. Vláda premiéra Benjamina Netanjahu se tak snaží navrátit některé pravomoci Nejvyššího soudu zpět do Knessetu, tedy blíže izraelskému lidu. Někteří soudci, občanské iniciatívy nebo ortodoxní židovské kruhy proti této reformě brojí. Hrozí občanské nepokoje, násilí a někteří se obávají i občanské války. Modleme se za moudrost jak pro premiéra Netanjahu tak i pro Knesset. Izrael potřebuje občanský smír a pokoj v dnešní vypjaté politické i bezpečnostní situaci ve světě.

Další aktuality a potřeby najdete v sekci Zpravodajství.


„Požehnám těm, kdo ti žehnají, a toho, kdo ti zlořečí, prokleji. Všechny rodiny země dojdou požehnání v tobě.“ Genesis 12:3